Podoba uspešnosti župana se v 24 letih popolnoma izkrivi…

Danes smo lahko v Slovenskih novicah  prebrali še eno odlično kolumno izpod peresa Darinke Pavlič Kamien. Tokrat se je dotaknila teme, ki je “hudo” aktualna sedaj, ko so lokalne volitve pred vrati. Ne samo v naši občini, temveč v kar nekaj drugih občinah.  Odkrito je spregovorila o razlogih, zakaj bi morali tudi županovanje omejiti. Zelo omejiti.

“Župani ne bi imeli časa udobno sedeti v svojih stolčkih in dokaj avtoritarno voditi občino, čemur smo priča v marsikateri skupnosti. Ne bi se počutili nedotakljivi in neodstavljivi, kot so zdaj, kar bi njihovo osredotočenost na koristi občanov in skupnosti držalo v primerni dinamiki.” (Darinka Pavlič Kamien)

Povezava do članka je na voljo tule, priporočamo v branje, saj našteje kar nekaj dejstev, ki več kot nazorno nakazujejo na to, da je tudi v naši občini čas za naslednji korak.  Ste za? Naredimo ga lahko samo skupaj…

 

Share this post